6 MPS dziura w tłoku 3 cylinder plus stopiona świeca

ODPOWIEDZ
Pabllo
Auto: Mazda 6 GY 2006R 2.0 Diesel 143km
Mazda 6 GG 2006R. 2.3 MPS 260km
Kontakt:

6 MPS dziura w tłoku 3 cylinder plus stopiona świeca

Post autor: Pabllo » 28 lis 2020, 21:40

Witam,

Mam nadzieję w dobrym dziale napisałem.

Po pierwsze okazjonalnie i tanio zakupiłem 6 MPS z myślą, że remont może mało kosztować, a jeśli będą problemy to i wysoki będzie.
Sprawa wyglądała, żę auto sprzedawane było niesprawne bo kopciło niemiłosiernie na biało plus nierówne wolne obroty.

Kupione i sprowadzone więc zacząłem sprawdzać błędy
Pare drobnych z winy dosyć rozładowanego akumulatora, dwa poważne ponieważ chodziło o wypadanie zapłonu na 3 cylindrze.

Poziom oleju minimum, olej w przepustnicy.
Okej pomyślałem zacznę od kompresji i sprawdzę świece.

Niestety na 3 cylindrze świeca wygląda tak
https://ibb.co/yYsxNHj
https://ibb.co/k0tMFrR

Po czym zerowa kompresja i dokładne zobaczenia w gniazdo potwierdziło dziurę w tłoku.

Pytanie mam odnośnie dobrego mechanika z opolskiego do Mazd MPS czy ktoś zna namiary.
W takim wypadku napewno do zrzucenia głowica, do sprawdzena gładź, korbowód i pewnie panewki.

jeśli wszystko będzie wporządku to najbardziej dobrą opcją będzie kupno używanego tłoka plus cała reszta co potrzebne do prawidłowego złożenia?
Jeśli błądzę z moimi myślami to proszę o poprawienie mnie.

Miał ktoś już taką przygodę? ponieważ takie coś chyba zdarza się od zbyt ubogiej mieszanki albo zbyt bogatej?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i wybaczcie moje zerowe doświadczenie, ale MPS to pierwszy
deejay89
Auto: EVO
Kontakt:

Re: 6 MPS dziura w tłoku 3 cylinder plus stopiona świeca

Post autor: deejay89 » 06 gru 2020, 22:49

jak coś to mam do sprzedania blok z grubszymi tulejami, co jest wymagane przy remoncie, oddam za spoko kase ;)

co do tematu to norma w mps, generalny remont, skladanie silnika od totalnego 0, trzeba liczyc z 10k+
ODPOWIEDZ