CAI i Airbox wydrukowany na drukarce 3D

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hondaj
Auto: Mazda 3 MPS BL 2012
Mazda 3 MPS BK 2007 /RiP/
Kontakt:

CAI i Airbox wydrukowany na drukarce 3D

Post autor: hondaj » 21 kwie 2020, 20:21

Ponieważ znalazła się u mnie na stanie (w końcu) drukarka 3D to w ramach przypomnienia CADa pierwsze co poszło na "warsztat" a jakże :-D dolot do Mazdy oraz airbox.

-Wydruk wykonany z ABSu
-Airbox jest PnP w fabryczne mocowania
-Łącznik stożka posiada kierownice powietrza

Jeżdzę od dwóch tygodni zero problemów, poniżej link do YT.
Ciekaw jestem co sądzicie o pomyśle?
Konstruktywne uwagi mile widziane :-)

https://youtu.be/TrYjnbsvuGo
Awatar użytkownika
KarolR
Auto: Mazda 3 MPS BL 2.3 2010
Kontakt:

Re: CAI i Airbox wydrukowany na drukarce 3D

Post autor: KarolR » 26 kwie 2020, 08:35

Wygląda elegancko 👍 Widać w parametrach na ile jest skuteczny? No i czy planujesz produkcję na sprzedaż? :D
Pozdrawiam,
Karol
Awatar użytkownika
hondaj
Auto: Mazda 3 MPS BL 2012
Mazda 3 MPS BK 2007 /RiP/
Kontakt:

Re: CAI i Airbox wydrukowany na drukarce 3D

Post autor: hondaj » 26 kwie 2020, 22:19

Z airboxem nie robiłem jeszcze żadnych pomiarów wiec ciężko powiedzieć, wydaje mi sie ze przy jeździe miejskiej BAT jest niższy ale nie mam „twardych dowodów” w postaci porównani. A na tym stożku jeżdżę już trochę czasu, mam go dobrze skalibrowanego ale brakowało mi osłony termicznej od silnika. Początkowo miałem giąć wszystko z blachy ale stwierdziłem ze spróbuje wydrukować. Powiem szczerze strzał w 10. ABS jest dobrym izolatorem termicznym poza tym lekkie to wszystko jest.

O produkcji i sprzedaży nie myślałem gdyby ktoś z forum chciał to udostępnię pliki stl, nie ma problemu. Wydrukować w sumie tez mogę powiedzmy w zamian za dwie rolki z-absu tak żeby mi się zamortyzował materiał i zużycie prądu chociaż :-) bo drukuje się to niestety masakrycznie długo.
ODPOWIEDZ