Prostowanie felg - Warszawa

gucior
Posty: 432
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:30
Auto: MPS 6 --> EVO 6--> CLA 45
Lokalizacja: wuwua
Kontakt:

Re: Prostowanie felg - Warszawa

Post autor: gucior » 05 sie 2013, 19:27

robiłem na istalatorów 4 felgi 17" dwa miesiące temu - jedna prostowana, 3 uzupełniane ubytki od krawężników + malowanie na czerń. Za wszystko wyszło 800 brutto - trwało wszystko 5 dni. jakość, w porównaniu do malowania za pośrednictwem SSG kiedyś felg z mazdy zdecydowanie lepsza.
polecam ich z czystym sumieniem
gooffy
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prostowanie felg - Warszawa

Post autor: gooffy » 23 paź 2013, 21:30

Napisze swoje spostrzeżenie nt prostowania i malowania felg od strony warsztatu który współpracował już z kilkoma zakładami regeneracji.
Sprawa pierwsza - stan wyjściowy felgi.
Wiadomo, że jak felgi zajechane mocno, krzywe, z dużymi ubytkami to regeneracja felgi jest utrudniona.
Felgi z brakiem centrowania w większości przypadków da się dość pewnie wyprostować. Problemy pojawiają się z felgami "podbitymi". (tak jak w Twoim Tomku przypadku w Evo). Cudów się niestety nie da zrobić.
Dodatkowo trafiają do nas czasem felgi uprzednio piaskowane i malowane proszkowo. Jak jest to zrobione prawidłowo to super. Jednak w większości przypadków proszek jest przepalony. Nie da się go usunąć piaskowaniem, chemią, temteraturowo. Pozostaje żmudne usuwanie farby ręcznie. Dodatkowo zdarza się, że felgi oprócz malowania proszkowego są dodatkowo utwardzone chemią. Masakra.
Sprawa druga - termin.
Niestety wielu z was przypomina sobie o swoich kołach podczas sezonowej wymiany opon. Dla zakładów regenerujących koła jest to okres kiedy praktycznie pracują 24 h. Wtedy nie ma niestety czasu na "lizanie" felg. Piaskuje się szybko, czasem używając zbyt dużego ciśnienia, złego granulatu itd. Dla osób które chcą mieć zrobione felgi perfekcyjnie, polecamy oddać je do regeneracji o okresie letnim (wakacyjnym). Regeneracje mają wtedy więcej czasu na podejście indywidualne, więcej czasu na "zabawę" z felgą.
Sprawa trzecia - doświadczenie pracowników.
Warto oddawać felgi do zakładów które są już na rynku wiele lat. Nawet za cenę trochę wyższą niż rynkowa, ale wtedy mamy pewność, że felgi są w dobrych rękach.
To takie moje 3 grosze ode mnie :)
"Fast and reliable isn't cheap. Fast and cheap isn't reliable. Reliable and cheap is rarely fast."

ssgarage.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości